مراحل تولید سرویس خواب

سرویس خواب پانیذ از گالری مبل سید با فروش اقساطی و ارسال رایگان

سرویس خواب یکی از مهم‌ترین و پرکاربردترین مبلمان در هر منزلی محسوب می شود و امروزه تمام افراد جامعه به ضرورت وجود آن در منزل پی برده‌اند و سعی در تهیه آن را دارند و به همین خاطر برای بسیار از افراد این سوال پیش آمده باشد که مراحل تولید سرویس خواب چگونه است؟ یا این که یک سرویس خواب چگونه تولید می شود و در طول تولید چه روندی را طی کرده است تا به فروش می رسد؟

اگر در پی یافتن از این دسته سوالات در مورد روند و مراحل تولید سرویس خواب دارید بهتر است با گالری مبل سید همراه باشید تا در ادامه به صورت جامع و کامل توضیح دهیم یک سرویس خواب چه مراحلی را در حین تولید می گذارند تا به گالری برای فروش عمومی می رسد.

گالری مبلمان سید کاشان یکی از تولیدکنندگان مطرح مبلمان و سرویس خواب در ایران است. گالری مبل سید با توجه به حجم بالای تولید انواع مبل های راحتی، کلاسیک و استیل، سرویس خواب و … این فرصت را برای ایرانیان عزیز فراهم آورده است که بتوانند مبلمان و سرویس خواب مد نظر خود را با قیمت پائین تر از هر گالری دیگری در ایران تهیه نمایند، علاوه بر این با طرح فروش اقساطی مبلمان و سرویس خواب سعی کرده است هر محصول خود را بدون سود و کارمزد تهیه نمائید.

سرویس خواب اطلس
سرویس خواب اطلس

روند تولید سرویس خواب

هر سرویس خواب از سه قسمت تخت خواب، میز آرایش و کشوهای پاتختی تشکیل می شود که تولید هر کدام جداگانه و براساس طرح اولیه می باشد. در ادامه مراحل تولید هر کدام را نام می بریم.

  • ایجاد نقشه تولید سرویس خواب
  • برشکاری تخت خواب، میز آرایشی و کشو پاتختی
  • منبت کاری سرویس خواب
  • عایق کاری و رنگکاری سرویس خواب
  • مونتاژ سرویس خواب
  • آینه کاری میز آرایشی سرویس خواب
  • لمسه دوزی های سرویس خواب کلاسیک و مدرن
  • کنترل کیفیت

مراحلی که در بالا نام برده شده باعث می شود الوارهای چوبی تبدیل به سرویس خواب های مختلف و جذاب بشوند در ادامه به توضیح هر یک از این موارد می پردازیم.

گام اول مراحل تولید سرویس خواب: ایجاد نقشه سرویس خواب

اولین قدم از روند تولید یک سرویس خواب ایجاد نقشه است. نقشه ی سرویس خواب توسط نجاران و تیم تولید تهیه می شود. در نقشه ی اندازه های هر قسمت از سرویس خواب نظیر تخت خواب، میز آرایشی و کشوهای پاتختی و همچنین سایر موارد همراه به طور دقیق یادداشت شده و ثبت می شود.

در تولید نقشه تولید سرویس خواب با این نکته مد نظر طراحان قرار بگیرد که این سرویس خواب قرار است که در کدام سبک از سرویس های خواب قرار بگیرد؛ آیا سرویس خواب که قصد تولید آن را داریم یک سرویس خواب کلاسیک است یا مدرن؟

تمام این موارد در نقشه ی تولید سرویس خواب ثبت می شود و این مرحله به اتمام می رسد.

برشکاری چوب اولین قدم در تولید یک سرویس خواب

پس از این که نقشه ی تولید یک سرویس خواب به اتمام می رسد مرحله ی بعدی آن برشکاری است. در مرحله ی برشکاری سرویس خواب که خود شامل اجزای مختلف است بنا بر نظر طراحان که سبک مبل را تعیین کرده اند شروع به برش چوب ها می کنند.

اگر سرویس خواب از نوع کلاسیک باشد نجاران به سراغ چوب هایی نظیر راش، روس و گردو می روند که به طراحی بتواند در مراحل بعدی روی آن ها منبت کاری نیز انجام دهند. در مقابل اگر سرویس خواب از نوع مدرن باشد معمولا نجاران به سراغ چوب MDF و سایر چوب های دیگر می روند که طراحی آن بهتر باشد.

در قسمت برشکاری مخصوصا در مورد سرویس خواب های سبک کلاسیک که نیاز به  برش های ظریف و حساس است این برشکاری ها حتما به وسیله ی دست و با دقت و ظرافت انجام می شود که به چوب ها آسیبی وارد نشود.  این برش ها از این جهت است که اگر برش با دستگاه انجام شود ممکن است در چوب یا فلز ترک های ریزی ایجاد شود که در بلند مدت عمر و دوام آن کاهش می یابد.

سرویس خواب نگین به رنگ کاکائویی
سرویس خواب نگین

منبت کاری سرویس خواب یعنی شکوه یک سرویس خواب

مهم ترین و حساس ترین بخش از تولید یک سرویس خواب بخش منبت کاری است. منبت کاری می تواند به دو صورت دستی و دستگاهی با برش انجام شود. منبت کاری با دستگاه یک کار بسیار سریع است و این عمل علاوه بر این که زیبایی کار دست را ندارد احتمال آسیب دیدگی را بسیار افزایش می دهد. در روش منبت کاری با دست علاوه بر این که زیبایی و دقت در تولید افزایش می یابد؛ امکان ایجاد طرح ها برای نجاران راحت تر است.

منبت کاری در سرویس خواب ها که معمولا در سرویس خواب های کلاسیک پرکاربرد است باعث جلوه ی بیشتر به سرویس خواب می دهد. در تولید سرویس خواب کلاسیک؛ تاج تخت، پایه های کشوهای پاتختی و میز آرایش حتما نیازمند منبت کاری هستند. این منبت کاری ها علاوه بر جلوه ی ویژه ای که به سرویس خواب اعطا می کنند سرویس خواب را نیز جذابتر می کند.

عایق کاری و رنگکاری

بعد از منبت کاری به بخش مهم دیگری یعنی عایق کاری و رنگکاری می رسیم. در این مرحله ما جهت استحکام رنگ و عایق بودن از حرارت مرحله ی اول از رنگ های عایق استفاده می کنیم زیرا سرویس خواب به خاطر کاربرد آن در اتاق خواب که مخصوصا در فصول گرم به خاطر استفاده از وسایل سرمایشی رطوبت بسیاری دارند پس مهم است که بهتر از هر کدام از مبلمان عایق کاری شود. پس از طی مرحله ی عایق کاری نوبت به رنگکاری است. در رنگکاری با دقت تمام چوب و فلزات و متریال اصلی رنگکاری می شود تا علاوه بر جلوه ی زیبا بار دیگر به خاطر وجود رنگ در برابر رطوبت عایق شود.

مونتاژ سرویس خواب

یکی دیگر از مرحال تولید سرویس خواب مرحله مونتاژ است. در مرحله مونتاژ سرویس خواب نیازمند این است که تمام موارد سرویس خواب در کنار یک دیگر قرار گرفته و توسط نجاران به یک دیگر مونتاژ شود. در مرحله مونتاژ دقت زیادی به خرج داده می شود زیرا سرویس خواب باید به گونه ای تولید شده باشد که هیچ گونه صدایی ایجاد نکند تا افراد به راحتی بتوانند استراحت نمایند.

سرویس خواب ارغوان از گالری مبل سید کاشان
سرویس خواب ارغوان

لمسه دوزی سرویس خواب و آینه کاری میز آرایش

اگر یک سرویس خواب بسیار جذاب را تهیه نمائید، ممکن به این موارد برخورد کنید که در تاج تخت لمسه دوزی شده است. در آخر هم آینه ها به میز آرایش اضافه می شود؛ در مواردی حتی این آینه ها تعدادشان بیشتر از یکی بوده و افراد به سلیقه ی خود می توانند آن را کم یا زیاد کنند تا مطابق سلیقه خود باشد

کنترل کیفیت سرویس خواب

آخرین مرحله قبل از ارسال به گالری کنترل کیفیت سرویس خواب است در این مرحله سرویس خواب از نظر عایقکاری، رنگ و … بررسی می شود تا صحت و سلامتی سرویس خواب تائید بشود. پس از طی این مرحله سرویس خواب تولیدی به گالری ارسال می شود.

شما می توانید انواع سرویس خواب گالری مبل سید را به صورت اقساطی تهیه کنید جهت خرید قسطی سرویس خواب می توانید در فروش اقساطی سرویس خواب انواع سرویس خواب های فوق العاده این گالری را مشاهده نمائید.

گالری مبل سید برای فرهنگیان شرایط بسیار ویژه ای فراهم آورده است که فرهنگیان عزیز می توانند با مطالعه ی فروش اقساطی مبل فرهنگیان از آن باخبر گردنند. همچنین برای بازنشستگان عزیز نیز امکان خرید قسطی راحتتری را به وجود آورده است که جهت آگاهی بیشتر صفحه مبل اقساطی بازنشستگان را مطالعه نمائید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.