مبل چستر چیست؟

شاید برایتان این سوال تا به الان پیش آمده است که مبل چستر چیست؟ یا یک مبل چستر دارای چه ویژگی هایی است؟ می دانیم مبل راحتی یکی از انواع مبلمان در سراسر دنیا محسوب می شود مبل راحتی نیز خود دارای دسته های مختلفی می باشد. یکی از انواع مبل های راحتی که در بین مردم دارای محبوبیت بسیار ویژه ای است، مبل چستر می باشد. شما می توانید برای آشنایی دقیق با مبل های راحتی به مقاله مبل راحتی چیست مراجعه کنید.

مبل چستر یکی از انواع مبل راحتی محسوب می شود که دارای جذابیت بسیار فوق العاده ای می باشد و این نوع از مبل راحتی با تمام سلیقه ها جور در می آید و برای همگان یک مبل جذاب و چشم نواز محسوب می باشد.

گالری مبل سید کاشان یکی از بهترین تولید کنندگان مبلمان محسوب می شود و مبل سید کاشان با امکان فروش اقساطی مبلمان و سرویس خواب و ارسال به سراسر کشور در نظر دارد امکان تهیه انواع مبلمان و سرویس خواب را به ساده ترین شکل ممکن و بدون دغدغه ایجاد کند. همچنین می توانید مبلمان راحتی و چستر این گالری را در فروش اقساطی مبل راحتی مشاهده کنید.

مبل راحتی منچستر مبل هفت نفره
مبل منچستر

مبل چستر چیست؟

مبل چستر یا در واقع مبل چستر فیلد (Chesterfeild) یک واژه ای انگلیسی می باشد که یک نام برای یکی از دسته های معروف و محبوب مبلمان از شاخه مبل های راحتی می باشد. مبلمان چستر را می توان یکی از محبوب ترین و معروف ترین مبل در سراسر دنیا معرفی کرد.

اگر بخواهیم مبل چستر را از لحاظ لغوی بررسی کنیم، در لغت نامه عبارت مبلی با دسته و پشتی پهن، ارتفاع کم و متمایل به عقب برخورد خواهیم کرد و از ویژگی هایی که در ادامه آن به چشم می آید که این مبل لمسه کاری شده است.

همان طور که گفته شد یکی از ویژگی های اصلی این مبل لمسه کاری شده بودن آن است. لمسه کاری در واقعیت به برجستگی ها و فرو رفتگی های روی این گونه از دسته ی مبلمان راحتی گفته می شود.

تاریخچه مبل چستر چیست؟

تاریخچه مبل چستر را به چهارمین فرماندار قلعه چسترفیلد انگلستان یعنی لرد فیلیپ استنهاپ نسبت داد. اگر چه که در هیچ تایید محکمی بر این داستان وجود ندارد اما ما با گوشه ای از تاریخچه ی مبل چستربرای شما تعریف خواهیم کرد.

لرد فیلیپ استنهاپ در واقعیت اولین فردی است که یک مبل با روکش چرمی که در آن از دکمه ها استفاده شده بود را سفارش داده است. از ویژگی های مبل سفارشی جناب لرد می توان به نشیمنگاهی عمیق و برجسته و پایه های کوتاه صندلی اشاره نمود.

مبل راحتی سیلویا یک مبل راحتی تخت شو از گالری مبل سید با فروش اقساطی و ارسال رایگان
مبل سیلویا یکی از محصولات گالری مبل سید

لرد فیلیپ استنهاپ یک سیاستمدار کار کشته و ماهر بود، او همچنین یک نویسنده نسبتا ماهر نیز محسوب می شد، به همین خاطر می توان او را مورد تمجید قرار داد، با توجه به این رویداد و سفارش چنین مبلی، او را یکی از پیشگامان در صنعت مبلمان چستر معروفی نمود.

آن چه که معلوم است فرماندار قلعه چسترفیلد انگلستان با یک نجار و یا یک صنعتگر محلی به توافق در مورد ساخت مبلی رسیده اند که آن مبل، اولین مبل چستر تاریخ محسوب می شود.

لرد استنهاپ در این توافق قصد داشته است که مبلی بسازد که برای یک آقا، دارای حداکثر راحتی در هنگام نشستن را در پی داشته باشد و چروکی بر روی لباس و یا کتی که فرد بر روی آن می نشیند را به همراه نداشته باشد.

به همین خاطر مبلی که صنعتگر محلی برای جناب لرد ساخت دارای پارچه ی مخصوص و دارای دکمه های عمیق بود و از ویژگی های دیگر این مبل؛ بازوهای بزرگ همراه با ارتفاع برابر پشتی و بازو و در آخر استفاده از یک نشیمنگاه بزرگ بود و این مبل را به عنوان اولین مبل چستر تاریخ نام برد. اگر تمایل دارید به صورت کامل با تاریخچه ی این مبل آشنا شوید پیشنهاد می کنیم مقاله تاریخچه مبل چستر را مطالعه کنید.

زیباشناسی مبلمان چستر

همان طور که پیش تر در تاریخچه گفته شد، این مبل دارای سابقه بسیار بالایی است پس اصولا می توان گفت این مبل برای منازلی خواهد بود که دکوراسیون آن منازل به شیوه ی کلاسیک چینده شده است. در مقابل این برداشت نباید پیش بیاید که برای منازلی با دکوراسیون مدرن قابل استفاده نخواهد بود، زیرا مبل چستر برای منازلی با دکوراسیون مدرن نیز قابل استفاده است و همچنان جذابیت ویژه ای خواهد داشت.

جذابیت ظاهری مبل چستر را نمی توان کتمان کرد و این گونه از مبلمان برای ایجاد محیطی لاکچری همراه با المان های مدرن عالی و پیشنهاد شده است.

کارشناسان طراحی داخلی استفاده از مبل و صندلی چستر در اتاق هایی که دارای طراحی نسبتا ساده هستند را یک ایده ی جذاب می دانند، زیرا نوع طراحی مبلمان چستر باعث می شود خود مبلمان به عنوان عنصر اصلی آن فضا قرار بگیرید که ایده جالبی به شمار می آید.

مبل راحتی آراد
مبل آراد یکی از محصولات گالری مبل سید

نحوه ی چیدمان درست مبل چستر چیست؟

ویژگی های ظاهری جذاب مبلمان چستر فیلد باعث این شده است که این دسته از مبلمان جزو مبلمانی زیبایی و جذاب به طوری که این زیبایی آن فراموش شدنی نخواهد بود. بر همه مشخص است که در زیبایی یک منزل علاوه بر تهیه وسایل مناسب و زیبا کفایت نمی کند، بلکه نیاز است در طراحی داخلی هر چیز در بهترین مکان و فضای مشخص شده خود قرار بگیرید. سرویس مبلمان چستر نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید در فضای مناسب خود قرار بگیرد.

مرکز اتاق هر منزل را می توان به عنوان یکی از بهترین مکان های قرارگیری مبلمان چستر فیلد است. علت این انتخاب به خاطر ابعاد نسبتا بزرگ این مبلمان و جذابیت ذاتی خود می باشد.

شاید برایتان سوال پیش بیاد چه جذابیتی می توان برای ایجاد پشتی کوتاه مبل چستر نام برد؟ پاسخ بسیار واضح است این ویژگی در مبل چستر به افراد اجازه می دهد که وسعت دیدی بسیار بالاتری نسبت به دیگر مبلمان داشته باشند و به فرد اجازه می دهد که به نقاط دیگر هم دید داشته باشد.

طراحی مبل چستر به گونه ای است که با بیشتر فضاها و دکوراسیون ها بیاید و تناسب بسیاری داشته باشد و یک جذابیتی به محیط اضافه نماید. همان طور که پیش تر گفته شد این مبل دارای زیبایی فراموش نشدنی هست و جذابیت خود را تا سال ها می تواند حفظ کند به همین خاطر هتل ها از این مبلمان برای لابی خود استفاده می کنند تا یک لابی بسیار شیک و چشم نواز را ایجاد کنند.

ویژگی های مبل چستر چیست؟

تا به الان در مورد ویژگی های مبل چستر زیاد صحبت کردیم ولی هیچ گاه تمام آن ها را بر نشمردیم الان می خواهیم ویژگی های این مبلمان را برشمریم و بگویم این مبلمان چه ویژگی هایی دارد.

مبل چستر یونانی
مبل چستر یونانی یکی از محصولات گالری مبل سید

عدم چروک شدن لباس در هنگام استفاده

اگر از قسمت تاریخچه مبل چستر را در ذهن خود داشته باشید مبل چستر با این هدف توسط لرد قلعه چسترفیلد سفارش داده شد که فردی که از این مبل استفاده می کند لباس و کتش فاقد هر گونه چین و چروکی باشد.

عدم چروک کت در مبل چستر را می توان به عنوان یکی از اصلی ترین ویژگی های یک مبل چستر بسیار خوب معرفی کرد، زیرا اصولا این مبل با این هدف طراحی و تولید شده است.

طراحی بر اساس اصول ارگونومیک

امروزه در با توجه به شرایط زندگی در سراسر دنیا و پیشرفت علم پزشکی متوجه شده ایم که  رعایت چه مواردی می توان کمک به یک زندگی راحت تر کند و این اصول را اصول ارگونومیکی می نامیم.

فراموش نشود این مبل جزو یکی از بهترین مبلمان محسوب می شود زیرا این مبل در عین حالی که در دسته بندی مبلمان جزو زیر شاخه های مبل راحتی محسوب می شود، یک محصولی است که به نوعی یک مبل کلاسیک به سبک فاخر محسوب می شود.

با توجه به اسلوب ظاهری و طبقه بندی این نوع مبل و فاخر بودن آن باعث شده است در تهیه ی این مبلمان از اصول ارگونومیک استفاده شود تا استفاده کننده ی این مبلمان در بهترین شرایط قرار بگیرند.

جلوه ی خاص و زیبا

این مبل یکی از زیباترین و جذاب ترین مبلمان در دسته ی مبلمان راحتی محسوب می شوند با توجه این که مبلمان راحتی نیز دارای دسته بندی های بسیاری است که قبلا در مقاله مبل راحتی چیست؟ نام برده ایم ولی با این حال مبل چستر را می توان به عنوان اصلی ترین سمبل زیبایی در مبلمان راحتی نام برد.

متناسب با انواع دکوراسیون ها

در مباحث قبلی این نکته را که یکی دیگر ویژگی های خاص مبلمان چستر این است که قابل استفاده می باشد، را برشماردیم، حال می خواهیم کمی جزئی تر به این ویژگی از مبل های چستر بپردازیم.

اگر قصد خرید یک مبل چستر را دارید اول از همه باید به عناصر دکوراسیون خود توجه کنید که شما در طراحی دکوراسیون خود از کدام عناصر و در چه سبکی استفاده نموده اید. اگر شما دکوراسیون منزل خود را به شیوه کلاسیک طراحی نموده اید بهتر است مبل چستری که تهیه می نمائید دارای رنگ های تیره باشد؛ ولی اگر شما در طراحی دکوراسیون منزل خود از شیوه ی مدرن استفاده کردید بهتر است از رنگ های روشن تر برای پارچه ی مبل چستر خود استفاده نمائید.

یکی از ویژگی های بسیار خاص مبلمان چستر فیلد این است حتی اگر در یک منزلی استفاده شود هم که دکوراسیونی ندارد به آن منزل جلوه می دهد زیرا زیبایی این مبل فراگیر است به طوری که خود آن به تنهایی یک دکوراسیون داخلی جذاب محسوب می شود.

مبل چستر یونانی
مبل چستر یونانی پایه استیل یکی از محصولات گالری مبل سید

لمسه کاری

یکی دیگر از ویژگی های این مبل لمسه کاری شده بودن آن می باشد همان طور که گفتیم مبل چستر مبلی است که لمسه کاری شده است و از اولین نسخه ی آن که توسط لرد قلعه ی چسترفیلد انگلستان سفارش داده شده است لمسه کاری در این مبلمان دیده شده است.

لمسه کاری در مبلمان چستر باعث افزایش جذابیت در این مبلمان شده است و مهم ترین و اصلی ترین شاخصه ی ظاهری این مبل با دیگر مبلمان راحتی است.

انواع مبلمان چستر چیست؟

مبل چستر دارای انواع مختلفی می باشد در زیر ما با اصلی ترین این دسته از مبلمان آشنا خواهید شد که عبارتند از:

  • مبل چستر کلاسیک
  • مبل چستر مدرن
  • مبل چستر قایقی یا مدل لیورپول
  • مبل چستر فرانسوی
  • مبل چستر Lشکل
  • مبل چستر شزلون
مبل راحتی
مبل فوتون مارال یکی از محصولات گالری مبل سید

نحوه تشخیص اصالت مبل چستر

یک قاعده ی معمول وجود دارد که زمانی که تمایل افراد جامعه برای خرید یک محصول زیاد شود در سود جویان شروع به تولید محصولات متشابه با کیفیت پائین می کنند.

یکی از راه های تشخیص اینکه یک مبل چستر مرغوب است قیمت نسبتا بالای آن است زیرا جنس چوب به کار رفته در این مبلمان بسیار مهم است و قیمت جنس چوب باکیفیت بالا است به همین خاطر اگر قیمت یک مبل چستر بالا است به این خاطر است که جنس چوب به کار رفته در آن بسیار مرغوب است.

جنس پارچه یا چرم به کار رفته در مبل چستر بسیار مهم است زیرا چون در این مبل از لمسه کاری استفاده می شود باعث می شود که جنس پارچه مهم است زیرا استفاده از پارچه ی مبلی ضعیف باعث نابودی شکل ظاهری مبل چستر می شود.

آخرین راه برای تشخیص اصالت خرید مبل چستر از مکان های معتبر نظیر گالری مبل سید کاشان است.

مبل راحتی آدرینا
مبل چستر آدرینا یکی از محصولات گالری مبل سید

گالری مبل سید کاشان یکی از معتبرترین گالری های مبلمان محسوب می شود زیرا این گالری به عنوان یک تولید کننده بزرگ مبلمان و سرویس خواب در سراسر ایران محسوب می شوند و این مبل سید کاشان با امکان فروش اقساطی مبلمان و سرویس خواب و ارسال به سراسر کشور در نظر دارد امکان تهیه انواع مبلمان و سرویس خواب را به ساده ترین شکل ممکن و بدون دغدغه ایجاد کند. شما با خرید از گالری مبل سید این امکان را خواهید داشت علاوه بر مزایا فروش اقساطی مبلمان از ضمانت نامه های اصالتی مبل خود برخوردار شوید.

 

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.