تاریخچه مبل چستر

مبل راحتی سیلویا یک مبل راحتی تخت شو از گالری مبل سید با فروش اقساطی و ارسال رایگان

مبل چستر یکی از محبوب ترین مبلمان در سبک راحتی محسوب می شود. امروزه این مبل را در سراسر دنیا در مکان های مختلف نظیر منازل، لابی هتل تا ادارات قابل مشاهده است. این مبل به طور خاص باعث می شود انسان ها را مجذوب خود می کند. گالری مبل سید کاشان در این مقاله سعی می کند شما را با تاریخچه مبل چستر بیشتر آشنا کند و یک شما به سرآغاز تولید این مبل ببرد. در ادامه این مقاله ما سعی خواهیم کرد اول یک تعریف کوتاه از این مبل زیبا داشته باشیم و سپس به هدف خود بپردازیم پس با ما همراه باشید.

گالری مبلمان سید کاشان یکی از برترین تولیدکنندگان و عرضه کنندگان مبلمان به سراسر کشور است. مبل سید علاوه بر این که همواره تلاش نموده است قیمت مبلمان خود را ارزان تر از سایر تولیدکنندگان در نظر بگیرد تا هر ایرانی توانایی خرید مبل و سرویس خواب را به راحتی داشته باشد. این گالری علاوه بر فروش نقدی مبلمان سعی کرده است با طرح فروش قسطی مبلمان و سرویس خواب، مبل و سرویس خواب های خود را بدون هرگونه سود و کارمزدی به فروش برساند. همچنین جهت خریداری مبلمان راحتی و مبل های چستر این گالری می توانید این مبلمان را در فروش اقساطی مبل راحتی و فروش اقساطی مبل چستر مشاهده کنید.

معرفی مبل چستر

مبل چستر یا اصطلاحا مبل چسترفیلد برگرفته از یک واژه ی انگلیسی است، این واژه تا قبل از تولید این اثر محبوب نام یک منطقه در انگلستان بوده است که دارای یک قلعه نیز بوده است. به مرور این مبل بر این مکان پیشه گرفته است و الان هرجای دنیا شما واژه چستر یا چسترفیلد را حتی بدون پیشوند یا پسوند مبل به کار ببری اولین چیزی که به یاد هر فرد می افتد مبلمان چستر است.

اما واقعا مبل چستر یعنی چه؟ مبل چستر دو معنی دارد! یک معنی لغوی و یک معنی اصطلاحی. معنی اصطلاحی رایج تر از لغوی آن است به این صورت اس ت که مبلی که دارای لمسه دوزی (دکمه دوزی) شده است اما اگر بخواهیم مبل چستر را از بعد لغوی و واقعیت بررسی کنیم به معنی مبلی با دسته و پشتی پهن، ارتفاع کم و متمایل به عقب خواهیم رسید که در لغت نامه بدین شکل یاد شده است.

مبل چستر فرانسوی یک مبل چستر راحتی
مبل چستر یونانی پایه استیل یک محصول از مبل سید

اگر تمایل دارید بیشتر با مبل چستر آشنا بشوید به شما پیشنهاد می کنیم مقاله تحقیقی مبل چستر چیست که به اتهمام گالری مبل سید تولید شده است را مطالعه نمائید. در ادامه ما بر اساس روایات تاریخی از تاریخچه مبل چستر پرده بر خواهیم داشت.

تاریخچه مبل چسترفیلد

در مورد تاریخچه مبل چستر روایات بسیاری مطرح است ولی نزدیک روایت به نظر ما داستانی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. پس از این که تاریخچه این مبل را بررسی کردیم به این نکته اشاره خواهیم کرد که چرا این روایات تاریخی به نسبت بقیه قابل باورتر خواهد بود.

چهارمین فرماندار قلعه ی چسترفیلد انگلستان شخصی است به نام لرد فیلیپ استنهاپ. فرماندار به عنوان یک سیاستمدار فوق العاده و کارکشته فرمانداری خود را بر مناطق چسترفیلد بر عهده داشت. با توجه به این مورد که لباس رسمی در انگلستان کت و شلوار محسوب می شده است و جناب لرد خواهان این بوده اند که هنگامی که خود و میهمانش از صندلی ها بر می خیزند لباس هایشان کمترین میزان چروک شدن را داشته باشد. همچنین با توجه به این که جناب فرماندار یک سیاستمدار زبده محسوب می شده است و میهمان زیادی را پذیرا بودند تلاش کرد مبلمانی را خریداری کند که جذابیت فوق العاده ای به نسبت مبلمانی که سایر فرمانداران دیگر دارند داشته باشد.

به همین خاطر لرد فیلیپ استنهاپ در صدد آن بر آمد تا یک مبل چشم نواز با ویژگی نام برده شده را خریداری کند، اما چنین مبل و صندلی تا به آن روز تولید نشده بود به همین خاطر جناب لرد با یکی از نجاران منطقه قراردادی درباره ی ساخت یک مبل که لباس ها را چروک نمی کند می بندد. نجار متبحر نیز برای اولین مبلی متفاوت با سایر مبلمان آن دوره برای جناب لرد تولید می کند.

مبل ویژه ی جناب لرد، یک مبل با دسته و پشتی پهن بود که لباس ها کمترین میزان برخورد را با مبل داشته باشند و چروکی در آن ایجاد نشود، علاوه بر این مورد نجار زبده به پشتی ارتفاع کم و رو به عقب می دهد تا هدف جناب لرد برآورده شود.

مبل راحتی آدرینا
مبل چستر آدرینا یک مبل چستر از مبل سید

اما این تمام ویژگی های این مبل محسوب نمی شد، نجار برای این که بتواند تفاوت ظاهری بیشتری در آن ایجاد کند بر روی پارچه ی چرم مبلمان لرد شروع به دوخت دکمه های برای زیبایی نمود.

پس از تحویل این مبل به جناب لرد استنهاپ، مبل مورد توجه ایشان قرار گرفت و از آن استفاده نمود.

چون فرماندار یک سیاستمدار نسبت قدرتمند محسوب می شود پس مهمان بسیاری به دیدن وی می رفتند، از این رو این مبل به چشم همگان آمد. مهمان پس از عزیمت به قلعه های خود تمایل خود را برای ساخت مبلی شبیه به مبل جناب لرد استنهاپ از خود نشان دادند و از آن به نام مبل قلعه چسترفیلد یا مبل ساخته شده در چسترفیلد یاد می نمودند. به مرور کلمات اضافه از این مبل حذف شد و مبل به نام مبل چسترفیلد و حتی ساده تر از آن به نام مبل چستر یاد شد و این گونه بود که این مبل شروع به تولید فراوان شد.

علت باورپذیر بودن این داستان به خاطر ادعاهای تاریخی در طول این روایت تاریخی است. در این روایات احتمالا درست استنباط های و شواهد تاریخی ذکر شده که اصل داستان تاریخچه مبل چستر را برای هر فرد باورپذیر می کند و این احتمال وجود دارد که جزئیات دقیق آن درست نباشد و تنها بر اساس نقل قول ها کم و زیاد شده باشد.

سخن پایانی

مبل چستر یکی از زیباترین، جذاب ترین مبلمان در سراسر جهان است، این مبل که ریشه های اصلی آن به انگلستان و منطقه ای هم نام با خود بر می گردد. مبل چستر با دستور لرد فیلیپ استنهاپ برای جذابیت بیشتر و عدم چروک به وجود آمده است.

گالری مبل سید علاوه بر فروش اقساطی برای تمام هموطنان شرایط ویژه ای برای فرهنگیان در نظر گرفته است، برای آشنایی با فروش اقساطی مبلمان برای فرهنگیان می توانید مبل اقساطی فرهنگیان را مشاهده کنید. همچنین بازنشستگان محترم نیز در می توانند از فروش ویژه مبل و سرویس خواب و همچنین خرید جهیزیه نیز بهره ببرند برای اطلاعات بیشتر می توانید مبل اقساطی بازنشستگان را مطالعه نمائید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.