چیدمان خانه های یک خوابه

چیدمان خانه های یک خوابه

افراد مجرد و یا زوج های جوان همواره به دنبال کاهش هزینه های زندگی هستند به همین خاطر به خرید و یا اجاره منازل کوچک و یک خوابه روی می آورند. منازل تک خوابه معمولا به متراژ ۴۰ الی ۵۰ متری خواهند بود. طراحی دکوراسیون داخلی در این منازل بسیار اهمیت دارد.

طراحی دکوراسیون داخلی منازل یک خوابه یک کار بسیار مهم محسوب می شود زیرا باید به دقت نکات مختلف را در نظر گرفت تا فنگ شویی در این ساختمان ها به درستی صورت بگیرد و همچنین کمترین میزان از ساختمان اشغال شود و فضاهای باز در خانه به حداکثر خود برسد.

چیدمان خانه های با یک خواب همواره یک چالش بسیار بزرگ برای افراد مجرد، زوج های جوان و خانواده هایشان بوده است این چالش حتی طراحان دکوراسیون داخلی را هم درگیر کرده است و طراح را به زحمت انداخته است.

ما در گالری مبل سید تلاش نموده ایم در مقاله پیش رو که با نام چیدمان خانه های یک خوابه است؛ چالش چیدمان خانه های یک خواب را برای تمام هموطنان و فارسی زبانان حل نموده تا دیگر شاهد این مشکل نباشیم.

چیدمان خانه های یک خوابه
پلان سه بعدی منزل یک خوابه

گالری مبل سید کاشان یکی از تولیدکنندگان در صنعت مبلمان است. گالری مبل سید هموراه تلاش کرده است پیشگام در زمینه حل مشکلات دکوراسیون داخلی و تولید انواع مبلمان و سرویس خواب بوده است و آرزوی هر روزه ما تامین رفاه هموطنان است، به همین خاطر گالری مبل سید با فروش قسطی مبلمان بدون پیش پرداخت قدمی کوچکی در تامین رفاه حال هموطنان بر دارد.

چیدمان منازل یک خوابه

چیدمان وسایل در خانه های تک خوابه به شیوه های مختلفی انجام می شود اما قصد نداریم با ارائه روش های مختلف شما را گیج نمائیم به همین خاطر به سراغ بهترین روش خواهیم رفت و روش های دیگر را حتی برای مطالعه آزاد نیز پیشنهاد نمی کنیم زیرا این شیوه بسیار تخصصی بوده و مخصوص کارشناسان بوده است.

بهترین شکل چیدمان منازل تک خوابه

بهترین شیوه چیدمان برای منازلی که یک خوابه است استفاده از روش هشت ضلعی و یا L است. در این شیوه فضاهای خالی بین یین و یانگ در دیدگاه فنگ شویی تقسیم می شود.

مکان هایی که در راستای پنجره ها قرار می گیرد را مناطق تحت سیطره یانگ است و در مقابل هر فضایی از اتاق خواب خارج از منطقه یانگ است جزو مناطق یین به حساب می آید.

مناطق یین مناطق مهمی در منازل به حساب می آیند زیرا این مکان ها بهترین نواحی در منزل و اتاق خواب هستند. در اتاق خواب سرویس خواب باید در ناحیه یین قرار بگیرد و خارج از اتاق خواب یین منزل را به عنوان بهترین محل قرارگیری میز ناهارخوری معرفی نمود.

چیدمان خانه های یک خوابه
پلان سه بعدی منزل یک خوابه

منطقه خواب روش ایجاد اتاق خواب سیار در منازل فاقد اتاق خواب

منطقه خواب مهم ترین منطقه در منزل به حساب می آید. زیرا منطقه خواب منطقه ای است که باید به شما احساس امنیت و آرامش بدهد. به همین خاطر تلاش می شود در منازل حتی کوچک منطقه خواب اختصاصی از پذیرایی به وجود آید که این منطقه در معماری به اتاق خواب معروف است.

اگر منزلی دارای منطقه خواب نیست افراد بهتر است هرچه سریعتر با حداقل موراد برای خود یک منطقه خواب و یا اتاق خواب ایجاد نمایند این منطقه خواب لازم نیست که دیوارچینی شده باشد، افراد به راحتی می توانند با استفاده مورادی چون پرده های تاشو، کمدها و دراورها یک منطقه خواب کوچک به وجود آورند.

با استفاده از روش بالا شما تمام منازلی فاقد اتاق خواب است را مجهز به یک اتاق خواب نمائید و خواهید توانست چینش منزل خود را بر اساس چیدمان خانه های یک خوابه انجام نمائید.

محل قرارگیری سرویس خواب در اتاق خواب یا منطقه خواب

مهم ترین نکته در قرار دادن سرویس خواب درون اتاق خواب و یا منطقه خواب این است که شما تحت هیچ شرایط سعی نکنید سرویس خواب را از سه طرف محدود نمائید.

محدود شدن سرویس خواب از سه طرف می تواند باعث بی خوابی، عدم آرامش ذهنی در موقع خواب، افزایش کابوس های شبانه و … بشود که باعث می شود کیفیت خواب و استراحت شما کاهش پیدا کند.

کاهش کیفیت خواب باعث بداخلاقی های روزانه، خستگی در طول روز و حتی کاهش قوای بدن در دراز مدت و حتی باعث افزایش استرس روزانه و حتی در بلندمدت می تواند یکی از عوامل افسردگی باشد پس بسیار مهم است که کیفیت خواب برایتان اهمیت داشته باشد.

چیدمان خانه های یک خوابه
چیدمان خانه های یک خوابه

حذف قفسه های کاری در چینش خانه های تک خوابه

یکی از مهم ترین مواردی که شما باید به آن اهمیت بدهید حذف قفسه های کاری از داخل اتاق خواب است. وجود قفسه های کاری در اتاق خواب باعث کاهش شدید کیفیت خواب می شود.

قفسه های کاری باعث می شود ذهن شما حتی در مواقع استراحت و خوابیدن هم به آرامش نرسد و درگیر مسائل کاری باشد. به همین خاطر بهتر است قفسه های کاری از داخل اتاق خواب به مکان دیگری منتقل شود.

اگر شما امکان جا به جایی قفسه های کاری را ندارید و به کار کردن در اتاق خواب عادت دارید و بیشتر اوقات خود را در داخل اتاق خواب در حال کار می باشید به شما پیشنهاد می کنیم در داخل اتاق خوابتان تا حد توان از منطقه خواب استفاده کنید و با پرده های سیار سرویس خواب خود را میزکاری جدا نموده و اتاق خوابتان را به دو بخش منطقه خواب و منطقه کار تبدیل نمائید.

چینش بقیه وسایل منزل در خانه های یک خوابه

همان طور که در اوایل این مقاله اشاره نمودیم که میز ناهارخوری در منطقه یین قرار می گیرد، وسایل منزل در پذیرایی و راهروها در مناطق یانگ قرار بگیرند تا انرژی به صورت کامل در منزل پخش بشود.

پلان سه بعدی منزل یک خوابه
پلان سه بعدی منزل یک خوابه

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.