مبل کلاسیک چیست؟

فروش اقساطی مبل کلاسیک رائول

شاید برایتان این سوال مطرح شود که مبل کلاسیک چیست؟ آیا دارای انواع مختلفی است؟ تاریخچه پیدایش آن چیست؟ و سوالاتی از این قبیل در ذهنتان ایجاد شود، پس برای پاسخ به سوال هایتان تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

زمانی که شما به این موضوع فکر می کنید که یک مبلمان برای منزل خود تهیه نمائید، اولین سوالی که برای شما پیش خواهد آمد این دست که چه مبلمانی باید برای خود تهیه کنیم؟ آیا مبلمان دارای دسته بندی خاصی است؟ بعد از تحقیقات شما به این نکته پی خواهید برد که مبلمان در ایران دارای سه دسته اصلی می باشد. دسته اول که در تحقیقات به آن برخواهید خورد، مبل راحتی خواهد بود، دسته دوم مبلمان در ایران، مبل کلاسیک و دسته آخر مبل های استیل یا سلطنتی خواهد بود.

گالری مبل سید کاشان یکی از بهترین تولید کننده انواع مبلمان و سرویس خواب در سراسر کشور می باشد. مبل سید با حضور باسابقه در زمینه تولید انواع مبلمان، سرویس خواب و ناهارخوری در صدد این بوده است که تمام مردم لذت استفاده از مبلمان و سرویس خواب با کیفیت را داشته باشند؛ به همین خاطر گالری مبل سید اقدام به تهیه و تولید بهترین مبلمان و سرویس خواب و همچنین امکان تهیه ی انواع مبلمان را همراه با فروش اقساطی و ارسال به سراسر ایران را برای رفاه حال هموطنان ایجاد کرده است. شما می توانید بهترین آثار مبل کلاسیک را از طریق محصولات مبل کلاسیک مشاهده نمائید.

مبل کلاسیک کتیبه
مبل کلاسیک کتیبه نقره کوب

تاریخچه مبل کلاسیک:

ریشه واژه کلاسیک مربوط به قرن 17ام میلادی و برگرفته شده از کلمه کلاسیکوس (Classicus) که یک واژه لاتین  به معنای تراز اول است و استفاده از این واژه برای یک جنبش هنری و فرهنگی در نیمه دوم دوم قرن 17ام میلادی در اورپا که مرسوم به کلاسیسیسم (Classicism) بوده است. اگر چه که این جنبش هیچ طرف دقیقی ندارد و بهترین تعریف برای جنبش کلاسیسیسم می توان به عقیده طرفداران تقلید از هنرمندان یونان باستان و روم اشاره کرد. اصولا می توان گفت یک اثر کلاسیک، اثری است که با توجه به هماهنگی زندگی امروزی و تناسب با شرایط حال، پایبند به سنت های قدیمی و یک اثر دارای اصالت می باشد.

ریشه مبلمان کلاسیک را در کشورهای اورپایی می توان جستجو نمود، طراحان اولیه این مدل از مبلمان اورپایی ها هستند. کاربرد این مبل در حال حاضر بیشتر در کشورهای شرقی مخصوصا کشورهای عرب زبان منطقه خاورمیانه است. یکی دیگر از مناطقی که در استفاده از مبلمان کلاسیک در آن رونق دارد؛ کشورهایی هستند که خود را مهد معماری و دکوراسیون و طراحان این مدل مبل می دانند که این کشورهای اورپایی می باشند، یکی از این کشورها ایتالیا است.

مبل کاجی از گالری مبل سید همراه با فروش اقساطی
مبل کلاسیک کاجی طلاکوب

مبل کلاسیک چیست؟

همان طور که گفته شد هنگامی که واژه کلاسیک به کار گرفته می شود این بدین معنا است که آن اثر یا محصول علاوه بر حفظ اصالت خود یک اثر متناسب امروز نیز خواهد بود.

مبل کلاسیک نیز قاعده ذکر شده را نقض نمی کند و آن را دنبال می کند؛ پس به راحتی می توان این نتیجه را گرفت که وقتی حرف از مبل کلاسیک زده می شود یعنی با یک اثر هنری طرف هستیم که هیچ گاه از مد نمی رود و همواره ماندگار است. بر همین اساس ما می توانیم مبل کلاسیک را مبلی زیبا بخش منازل برای تمام اعصار بدانیم.

شاید برای بسیاری از مردم این ذهنیت پیش بیاید که زمانی که از واژه مبل کلاسیک را به کار می بریم، یعنی این مبل دارای سبک کاری قدیمی است اما باید به این نکته توجه کنیم که طرح های مبل کلاسیک هیچ موقع قدیمی نیستند و ریشه در هنرهای اصیل دارد. یک نمونه از محصولاتی که اگر واژه کلاسیک را در آن به کار ببریم و نشان از قدیمی نبودن سبک کلاسیک را دارد؛ فرش ایرانی می باشد. هیچ فردی به فرش کلاسیک ایرانی یک فرش قدیمی نمی گوید.

مبل کلاسیک طراحی ای برگرفته از تاریخ است، این مبلمان دارای سبکی جذاب و آرامش بخش و دارای شکوه خاصی است. این دسته از مبلمان علاوه بر شکوه خود با یک هویت شناخته می شود؛ نظیر مبل کلاسیک آلمانی، فرانسوی و یا ایتالیایی یکی از انواع هویت هایی برای مبلمان کلاسیک است.

در این مدل از مبلمان تاکید بسیار زیادی بر روی خطوط و فضاهای منحنی می شود، این نوع مبلمان همراه با ریزه کاری های بسیار زیاد و دقیق همراه با طراحی خاص خود است. این مبلمان یک سبکی محبوب بین تمام جوامع و به خصوص خانواده های ایرانی است. یکی دیگر از ویژگی های این مدل مبلمان این است که دارای سبکی جذاب و آرامش بخش است. حالا که با نکته مبل کلاسیک چیست آشنا شدیم زمان آن است که به این بدانیم ویژگی های مبل کلاسیک چیست؟ پس با ما در ادامه همراه باشید.

فروش اقساطی مبل کلاسیک نقشینه
مبل کلاسیک نقشینه نقره کوب

ویژگی‌های مبل کلاسیک چیست ؟

ظرافت

ظریف ترین دسته و مدل در مبلمان، مبلمان کلاسیک است. این ظرافت به معنای ضعیف بودن این مبل یا شکنندگی آن نمی باشد. ظرافت مبل کلاسیک به معنای هماهنگی بین اجزا مبل است. این هماهنگی شامل؛ فرم کلی بدنه خود مبل، نوع پوشش و رنگ به کار گرفته شده در مبل و در آخر انتخاب  رنگ و طرح و نقشه پارچه به کار گرفته شده در مبلمان کلاسیک است. موارد ذکر شده در مبلمان کلاسیک در نهایت دقت انتخاب می شود و هماهنگ با تمام اجزا می باشد. همین ویژگی را می توان مبنا و شاخصه ی اصلی تمایز یک مبل کلاسیک با سایر مبلمان است، زیرا این ویژگی باعث شده است که زیبایی خیره کننده ای به مبلمان داده شود.

استفاده از چوب

در طراحی مبل کلاسیک برای انتقال حس بهتر برای محیط زندگی از باعث شده است که چوب را در بدنه ی این مبلمان حفظ کنند. در مبل کلاسیک چون چوب همراه با نقش و نگار زیبایی به کار رفته روی آن باعث شده که اثر آرام بخشی و گرمایی که ریشه در طبیعت و ذات چوب دارد به انسان منتقل شود. این ویژگی باعث شده فضایی دلچسب در منازل به وجود بیاید. یکی دیگر از خواص چوب در این مبل ایجاد ویژگی جذابیت، دلنشینی و دلپذیری و ایجاد یک منزل گرم و مطبوع برای افراد شده و باعث چشم نوازی بیشتر منزل می شود.

منبت کاری

یکی دیگر از ویژگی های طراحی این دسته از مبلمان استفاده از پشتی هایی بلند همراه با تاج هایی که به دقت تراش خورده و در تاج مبلمان از منبت کاری هایی پیچیده استفاده می شود. این ویژگی طراحی از مبلمان سلطنتی را نشان ما می دهد. همچنین در پایه های مبلمان کلاسیک ما می توانیم کنده کاری های ظریف را مشاهده کنیم. تشکچه هایی کار شده در آن ها معمولا از پارچه های سنگین نظیر مخمل و شانل استفاده می شود که متناسب با تمام ویژگی های ظاهری مبلمان می باشد.

کیفیت بالا

یکی دیگر از مواردی که باعث تمایز این مدل با بقیه کیفیت و عمر بالای آن می باشد. طول عمر این محصول به گونه ای است که ما می توانیم  از آن به عنوان یک مبل ماندگار نام ببریم. شاید ظاهرا قیمت این دسته مبلمان مقداری بالا باشد ولی این جمله را بارها گفته ایم که صرف مقدار هزینه ی بیشتر برای یک مبل بادوام مقرون به صرفه تر از خرید سایر مبلمان که دارای ارزش تعمیر آن چنانی ندارند. دوام مبل کلاسیک به خاطر استفاه از چوب اعلا در ساخت آن می باشد.

مبل زلفی گالری مبل سید همراه با فروش اقساطی
مبل کلاسیک زلفی

جنس مبل کلاسیک چگونه است؟

علت استفاده از چوب های مقاوم و بادوام در مبلمان کلاسیک به خاطر وجود نقش ها، نگاره ها و طراحی هایی که در این مبل حک شده است. استفاده از چوب های مقاومی نظیر چوب گردو، چنار، راش یا امثالهم در این مبلمان ضروری است. این چوب ها علاوه بر این که دارای تداوم و ماندگاری بالایی هستند قابلیت طرح پذیری و منبت کاری برای مبل کلاسیک را افزایش می دهند.

یکی دیگر از متریال به کار گرفته مهم در مبلمان کلاسیک استفاده از پارچه مناسب است، پارچه به کار رفته در مبلمان کلاسیک بسته به نظر تولید کننده می باشد ولی این مورد باید در هنگام خرید نیز مورد توجه قرار بگیرد. همان طور که قبلا گفتیم پارچه ی به کار رفته در هنگام تولید یک مبل کلاسیک به کار گرفته می شود بیشتر از جنس مخمل و یا شانل می باشد. شما در صورت تهیه یک مبل کلاسیک از گالری مبل سید می توانید رنگ بندی مناسب خود را به صورت دلخواه  و متناسب با دکوراسیون منزل خود تهیه نمائید.

در مبلمان کلاسیک از انواع فوم های مختلف ممکن است استفاده شود. یکی از فوم های پرکاربرد در مبلمان کلاسیک فوم سرد برای قسمت نشیمن مبل است؛ علت استفاده از این فوم به خاطر ماندگاری نسبتا بالای آن می باشد زیرا فوم سرد در دراز مدت می باشد؛ زیرا همان طوری که گفته شد مبل کلاسیک یک مبل برای تمان دوران می باشد. جهت آشنایی بیشتر با فوم سرد می توانید به مطلب فوم سرد چیست گالری مبل سید مراجعه نمائید و اطلاعات بیشتری از این فوم به دست آورید.

چیدمان مبل کلاسیک در منزل

انتخاب مبلمان باید با توجه به مکان استفاده شده مناسب باشد، مبلمان کلاسیک یک محصول به شیوه رسمی می باشد و به خاطر نوع طراحی که دارا می باشد نیاز به یک فضای زیادی می باشد. استفاده از موارد دیگری همچون فرش های به سبک های سنتی نظیر فرش های دست بافت یا فرش های ماشینی دست بافت گونه و لوستر های چوبی و … در کنار مبلمان کلاسیک باعث جذابیت بیشتر می شود.

باید به این نکته توجه کنید که این دسته از مبلمان دارای اندازه ای نسبتا بزرگ است و برای خانه های بزرگ مناسب و شاید بهتر باشد برای منازل آپارتمانی از نمونه های ظریف تر آن ها استفاده کنید.

مبل امپراطور گالری مبلمان سید
مبل کلاسیک امپراطور

گالری مبل سید کاشان یکی از بهترین تولید کننده انواع مبلمان و سرویس خواب در سراسر کشور می باشد و اقدام به تهیه و تولید بهترین مبلمان و سرویس خواب و همچنین امکان تهیه ی انواع مبلمان را همراه با فروش اقساطی و ارسال به سراسر ایران را برای رفاه حال هموطنان ایجاد کرده است.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.