فوم سرد یا اسفنج کدام بهتر است؟

در هنگام خرید مبل راحتی و مبل سلطنتی این سوال برایتان پیش آمده است که مبل مد نظر شما باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟ وجود کدام ویژگی خوب و کدام عالی است؟ تفاوت دو مقدار از یک ویژگی مثل فوم سرد یا اسفنج چیست؟ کدام بهتر است؟ گالری مبل سید با توجه به تمام نکات، تولید انواع مبلمان با توجه به نیاز مشتری با بهترین امکانات نظیر تهیه بهترین فوم ها با توجه به نوع مبل و بهترین چوب در تنه و بدنه مبل، به تولید بهترین مبل ها می پردازد. مبل سید در نظر دارد با توجه به رفاه حال مشتریان خود، مبلمان و سرویس های خواب خود که با بالاترین کیفیت تهیه شده است را به صورت اقساطی و ارسال به سراسر کشور به فروش می رساند.

به عنوان اولین نکته ای که می توان اشاره کرد این است که: فوم سرد و اسفنج هر دو از مواد اولیه بسیار عالی در صنعت مبلمان می باشند و بسته به نوع مبلمان باید انتخاب شوند.

فوم سرد:

همان طور که ما پیشتر انواع فوم مبل را نام برده ایم، باید این مورد را بگوئیم که نام فوم سرد نباید این تصور را در شما به وجود آورد که مبل شما از لحاظ نشیمن دیگر ضمانت شده و دیگر تهدیدی مبل شما را تهدید نمی کند.

فوم مبل

این نکته درست است که فوم سرد یک محصول با کیفیت است و یک محصول بادوام محسوب می شود ولی این نام این معنا را نخواهد داد که شما از بررسی آن دست بکشید و خود را تنها به اسم محدود کنید و از بررسی سرباز زنید، زیرا فوم سرد نیز همانند دیگر اجناس در بازار دارای کیفیت هایی مختلف است.

فوم سرد یک محصول کمی خشک و سفت است. فوم سرد در مجاورت با حرارت غیر مستقیم و دمای پائین تولید می شود و به همین خاطر است که دارای طول عمر بسیار بالایی دارد. یک راهکار سریع برای تشخیص فوم سرد از گرم این است که با فشار وارد کردن به فوم و میزان سرعت در بازگشت به حالت اولیه است. بازگشت به حالت اولیه در فوم سرد بر خلاف فوم گرم سریع است.

این نوید را به شما می دهیم که در صورت انتخاب مبلی با فوم سرد با کیفیت بالا، مبل شما سالیان سال بدون دردسر خواهد بود.

اسفنج:

اسفنج ها در واقع همان ابرهای معمولی و کرم رنگ اسن که برای همه آشنا است و ممکن است بارها اسفنج ها را در مبل های قدیمی خود که خراب شده است دیده باشید.

تصور از اسفنج ذهن را به سمت یک جنس بی کیفیت می برد که خرید مبلی اسفنجی یک اشتباه و یک محصول غیر قابل اعتماد است، اما این یک تصور غلط است. اسفنج ها دارای تراکم و وزن یالایی هستند، با توجه به نرمی و حالت ارتجاعی قابل توجه است یکی از بهترین مواد اولیه در نشیمن مبل محسوب می شود.

اسفنج فوم سرد یا اسفنج

دارا بودن تراکم و وزن بالا به عنوان فاکتورهای ایجاد نرمی و حالت ارتجاعی سریع به مبل می باشند. هر آن چه که تراکم و وزن اسفنج را بالاتر ببریم، به قسمت نشیمن مبل کیفیت بالاتر و عمر بیشتر داده شده است.

اسفنج هایی که در حال حاضر استفاده می شود، اسفنج های 20، 25، 30 و 35 کیلویی است. سنگینی وزن اسفنج ناشی از تراکم اسفنج در واحد حجم است.

نتیجه گیری:

اگر بخواهیم بین فوم سرد یا اسفنج نتیجه گیری نمائیم که کدام یک برای مبلمان خوب است؟ یک کار بسیار دشوار است.

استفاده از فوم سرد یا اسفنج هر ذو می تواند عمر و دوام خوبی را به برای مبل شما رقم بزند.

فوم سرد و اسفنج هر دو ویژگی هایی متفاوت و منحصر به فرد خود را دارند و می توانند گفت دقیقا کدام بر یک دیگر برتری دارد.

آنچه در مبلمان معمول است این است که در 99 درصد مبل ها سلطنتی و استیل از فوم سرد و در 80 درصد از مبلمان راحتی از اسفنج های پر تراکم 30 یا 35 کیلویی استفاده می شود.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.