طراحی دکوراسیون اتاق خواب

سرویس خواب ویکتوریا

چیدمان داخلی منزل دارای اهمیت است. اهمیت چیدمان داخلی قسمت های مختلف منازل نظیر اتاق خواب، پذیرایی، آشپزخانه و … دارای درجه اهمیت متفاوتی باهم می باشد. علت این تفاوت، اهمیت در تاثیر آن ها در روی زندگی انسان می باشد. اتاق خواب یکی از اصلی ترین قسمت های یک منزل می باشد پس طراحی دکوراسیون اتاق خواب بسیار اهمیت دارد.

ما می دانیم هر انسان به طور معادل روزانه 8 ساعت وقت خود را صرف استراحت می کند این یعنی هر فرد حداقل یک سوم از عمر خود را در اتاق خواب می گذارند. وقتی کسی زمان زیادی را در یکجا سپری می کند پس باید به طراحی دکوراسیون آن محل نیز دقت بیشتری کرد. گالری مبل سید با توجه به تمام نکات، تولید انواع مبلمان با توجه به نیاز مشتری با بهترین امکانات نظیر تهیه بهترین فوم ها با توجه به نوع مبل و بهترین چوب در تنه و بدنه مبل، به تولید بهترین مبل ها می پردازد. مبل سید در نظر دارد با توجه به رفاه حال مشتریان خود، مبلمان و سرویس های خواب خود که با بالاترین کیفیت تهیه شده است را به صورت اقساطی و ارسال به سراسر کشور به فروش می رساند.

عوامل تاثیرگذار بر طراحی دکوراسیون

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب عوامل زیادی را باید در نظر گرفت، این عوامل عبارت هستند از:

 • سرویس خواب
 • پرده ها
 • نور پردازی طبیعی
 • نور پردازی مصنوعی
 • کاغذ دیواری
 • رنگ
 • کمد دیواری
 • فرش و …
سرویس خواب اطلس
سرویس خواب اطلس

در بین عوامل مختلف یک طراحی مناسب ۳ عامل بیشتر از هرچیزی در طراحی و چیدمان تاثیر گذار است. این ۳ عامل را می توان از اصلی ترین عوامل دانست و این عوامل عبارتند از:

 • سرویس خواب
 • فرش
 • رنگ

این که کدام یکی از این سه عامل بر هم دیگر برتری دارند  یک چیز نسبی است و نظرات مختلفی در مورد آن ها موجود است پس ما خود را درگیر این موارد نمی کنم و هر سه عامل را به طور یکسان نام می بریم و از گفتن نظر خود پرهیز می کنیم و این معیار و سنجش رتبه بندی را به شما وا می گذاریم. پس در ادامه همراه ما باشید.

سرویس خواب

سرویس خواب را به جرات می توان یکی از اصلی ترین موارد در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دانست و آن را عضو جدا نشدنی اتاق خواب به حساب آورد. به این خاطر که هم از لحاظ زیبایی و هم از کاربرد یکی از اصلی ترین وسایل داخل اتاق خواب محسوب می شود. در تهیه ی سرویس خواب باید به شدت دقت کرد زیرا هر فرد در طول زندگی یک سوم از عمر خویش را صرف خوابیدن و استراحت می کند. از طرفی بسیاری از بیمارهایی نظیر دردهای کمر، گردن درد ناشی از عدم استفاده از وسایل مناسب جهت خوابیدن است.

خواب خوب یکی از مهم ترین مواردی است که در تخلیه روحی از احساسات بد و منفی است و باعث سلامت روانی در انسان می شود.

در تهیه ی سرویس خواب مناسب موارد زیادی است که لازم است به آن دقت شود. اولین نکته در تهیه و خرید سرویس خواب توجه به تخت خواب است. تخت خواب اصلی ترین و مهم ترین مورد در تهیه ی سرویس خواب مناسب است.

علل مهم بودن تخت خواب از دو بعد مختلف مطرح است، اولین دلیل برای اهمیت آن، این است که هر فردی بیشترین میزان استفاده از اتاق خواب را برای استفاده از خوابیدن و استراحت می کند و از همه مهم تر گفتیم که خواب خوب به چه میزان برای ما مهم است و نمی توان از آن چشم پوشی نمود.

 

دلیل دوم هم از لحاظ دکوراسیونی است زیرا با ورود به اتاق خواب اولین چیزی که به چشم انسان بر می خورد تخت خواب است پس از لحاظ دکوراسیونی مهم ترین و اصلی ترین مورد در اتاق خواب می باشد.

سرویس خواب اطلس
سرویس خواب اطلس

علاوه بر راحتی تخت خواب باید به موارد دیگری نظیر فنرکشی تخت خواب و استحکام آن است. زیرا یک تخت خواب غیر مستحکم به درد استفاده و تهیه نمی خورد از طرفی تخت خواب نباید در هنگام غلتیدن ایجاد صداهای مزاحم کند تا خواب را خراب کند.

یکی دیگر موارد مورد توجه به میزان آینه های استفاده شده در سرویس خواب و تعداد کشوها و حجم کشوها در میز آرایشی و کمد آن و پاتختی های همراه آن می باشد.

گالری مبلمان سید با توجه به موارد فوق و با دقت به نظرات حوزه زیبایی شناسی و همچین استفاده از بهترین چوب ها به تولید بهترین سرویس های خواب با قیمت های فوق العاده و با پرداخت شرایط اقساطی به طور ویژه این امکان را برای شما فراهم آورده است که با خرید سرویس خواب خود هم یک خواب راحت و آسوده داشته باشید و هم نگران هزینه های تهیه ی آن نباشید و به راحتی از فروش ویژه اقساطی مبلمان و سرویس خواب بهره ببرید.

رنگ اتاق خواب

انتخاب رنگ مناسب در طراحی دکور اتاق خواب بسیار مهم است. شاید برایتان سوال پیش بیاد چه اهمیتی در رنگ اتاق خواب وجود دارد؟ پاسخ به این سوال راحت است.

رنگ ها برای مغز ما تعاریف مختلفی دارند. بارها ما لغات رنگ های گرم و سرد را استفاده کردیم و یا به کرات آن را شنیده ایم. رنگ ها در مغز باعث افزایش هورمون ها می شوند. پس مهم است در اتاق خواب ما چه رنگ هایی به کار ببریم.

به طور مثال استفاده از رنگ نارنجی در اتاق خواب باعث ایجاد اعتماد به نفس و امنیت می شود و رنگ زرد چون رنگ خورشید و روز است باعث ایجاد نشاط و می شود. آبی کمرنگ در اتاق خواب باعث ایجاد حس آرامش و تمرکز می شود در مقابل آبی پر رنگ حس اعتماد به نفس را در انسان به وجود می آورد.

سرویس خواب ویکتوریا
سرویس خواب ویکتوریا

در مقابل این رنگ ها، رنگ های نظیر قهوه ای، خاکستری، قرمز و رنگ های تیره در اتاق خواب باعث به وجود آوردن احساساتی نظیر افسردگی، عصبانیت و بی حوصلگی می شود.

حال نوبت به آخرین موضوع در طراحی دکوراسیون اتاق خواب یعنی فرش اتاق خواب می رسد پس در ادامه همراه ما باشید.

فرش اتاق خواب

هرچه که ما به طراحی یک اتاق خواب زیبا اهمیت بدهیم نمی توانیم به راحتی از عدم خرید فرش های مناسب دست بکشیم. فرش در اتاق خواب همان طور که گفتیم یکی از اصلی ترین موارد دکوراسیونی است. خرید آن البته با تهیه یک فرش برای اتاق نشیمن متفاوت است.

همه ی ما دوست نداریم که در زمستان بر روی زمین یخ زده اتاق خواب قدم بگذاریم و یا اگر شد روی آن بنشینیم. علاوه بر این موارد در آپارتمان ها وجود فرش در اتاق خواب از شنیدن صدا های مزاحم طبقات پائینی جلوگیری می کند. به راحتی می توانیم بگوییم فرش در اتاق خواب یک عایق صدا و گرمای طبیعی با جلوه های زیبا است.

محل قرار گیری فرش این مورد بسته به نوع دکور شما و میزان فضای اتاق خواب بستگی دارد. نقشه ی فرش ها را در به راحتی قابل انتخاب به و مناسب با دیگر موارد نظیر سرویس خواب است. به طور مثال اگر شما از دکوراسیون کلاسیک استفاده می کنید فرش اتاق خواب هم متناسب با آن تهیه می شود به طور مثال نقشه های کلاسیکی چون طرح افشان. اگر از دکورتان به سبک نوین است فرش اتاق خواب بهتر است از نقشه های نوین استفاده شده باشد.

امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشید در طراحی دکوراسیون اتاق خواب شما مفید باشد.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.