تفاوت فوم سرد و گرم

اگر قصد خرید یک مبلمان داشته باشید و تا به حال مبلمان های را بررسی کرده باشید شاید این کلمات که جنس نشیمن این مبل از جنس فوم سرد یا گرم است برایتان بسیار آشنا خواهد بود اما این که واقعا این دو با هم چه تفاوتی باهم دارند؟ در این مقاله ما سعی ارائه ی پاسخ به این سوال که تفاوت فوم سرد و گرم چیست، خواهیم بود.

گالری مبل سید با توجه به تمام نکات، تولید انواع مبلمان با توجه به نیاز مشتری با بهترین امکانات نظیر تهیه بهترین فوم ها با توجه به نوع مبل و بهترین چوب در تنه و بدنه مبل، به تولید بهترین مبل ها می پردازد. مبل سید در نظر دارد با توجه به رفاه حال مشتریان خود، مبلمان و سرویس های خواب خود که با بالاترین کیفیت تهیه شده است را به صورت اقساطی و ارسال به سراسر کشور به فروش می رساند.

فوم در واقع یک نام یک نام معمول بر ترکیبات شیمیایی پلیمری که خود از سه نوع مختلف تشکیل می شود:

  1. پلی یورتان
  2. پلی اتیلن
  3. پلی استالین (یونولیت)

فوم ها بنا بر نحوه ی تولید و ویژگی های ساختاری که دارا می باشند در دسته های متفاوتی دسته بندی می شوند. فوم های دسته دوم و سوم بیشتر به عنوان عایق ها و دسته اول در صنایع مبلمان کاربرد دارد.

در حالت کلی و آنچه در صنعت مرسوم است، فوم ها به مواد استفاده شده در تولید و با توجه به روش تولیدشان دارای ویژگی ها و تفاوت های می باشند به همین خاطر دارای دسته های مختلفی نظیر  فوم سرد، فوم گرم و فوم ویژه و …  می باشند. جهت آشنایی بیشتر با انواع فوم های مرسوم در صنعت مبلمان و ویژگی هایشان، شما می توایند مقاله انواع فوم مبل را مطالعه نمائید.

در بین انواع مختلف فون در مبلمان دو نوع فوم سرد و گرم جزو پرکاربردترین فوم های استفاده شده محسوب می شوند.

فوم سرد:

یکی از انواع فوم های پلی یورتان که در صنعت آن را با نام فوم سرد می نامیم. نامگذاری فوم سرد هم به دلیل استفاده از حرارت غیرمستقیم یا دمای کم، در مراحل ساخت می باشد، دمای کم فرصت بیشتری برای شکل گیری مولکول های این فوم می دهد. جهت آشنایی بیشتر با فوم سرد می توانید به مطلب فوم سرد چیست مراجعه نمائید.

فوم گرم:

علت نامگذاری فوم گرم نوع ساخت آن هست که در دمای بالای کوره پخته می شود. فوم گرم نسبت خاصیت بارز فوم گرم سفت بودن آن هست که البته این خاصیت به مرور بر اثر استفاده کم می شود و فوم نرم تر می شود. خاصیت ارتجاعی فوم گرم به مرور کمتر می شود و بعد از چند سال اصطلاحا جا می اندازد. به همین دلیل است که شما باید بعد از مدتی فوم مبلمان خود را عوض کنید.

تفاوت فوم سرد از گرم:

اگر در مورد خصوصیات فوم و اسفنج اطلاعات داشته باشید می‌ توانید تفاوت فوم سرد و اسفنج را تشخیص دهید. یکی از تفاوت های بارز فوم و اسفنج تراکم آن ها است. باید بدانید که هرچه تراکم مواد به کار رفته بیشتر باشد، طول عمر آن نیز بیشتر خواهد بود و دیرتر دچار افتادگی می شود. ممکن است کیفیت خوب مواد مورد استفاده در مبل، قیمت مبل را تغییر دهد اما اگر شما مبلی با متریال خوب تهیه کنید، در سال های آینده دیگر نگران تعویض مبلمان و دکوراسیون خود نخواهید بود. پس مهم است که در مورد تفاوت فوم سرد و اسفنج اطلاعاتی کافی داشته باشید.

از دیگر تفاوت های اصلی فوم و اسفنج می توان به حالت ارتجاعی آنها اشاره کرد. در بررسی تفاوت فوم سرد و اسفنج باید بدانید که فوم سرد علاوه بر تراکم بالا، دارای خاصیت ارتجاعی بیشتری است که به برگشتن ظاهر فوم به حالت اولیه کمک می کند. به همین دلیل پس از استفاده های مکرر حالت اصلی خود را از دست نمی ‌دهد.

یکی دیگر از تفاوت ها، مقاومت در برابر حرارت است که می‌توان در تفاوت فوم سرد و اسفنج به آن اشاره کرد. برخی فوم ها خاصیت مقاومت در برابر شعله دارند و نسوز هستند، این خاصیت فوم ها باعث میشود در گذر زمان مبل ها به وسیله عواملی مانند گرما و رطوبت، فرسوده نشوند.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.